Advertisement

Moje ING otrzymuje kilka nowości w Windows 10 Mobile

Dzisiaj ING Bank Śląski udostępnił aktualizację aplikacji Moje ING dla wszystkich klientów banku z telefonem Windows. Aplikacja zrównała się numeracją z systemami Android oraz iOS. Wersja 2.2.0 (2.2.211.0) aplikacji bankowej jest już dostępna dla posiadaczy telefonów z systemem Windows 10 Mobile.

Bank nie udostępnił oficjalnej listy zmian dla systemu Windows 10 Mobile. Sprawdziłem jakie nowości znalazły się w aplikacji na konkurencyjnych platformach i część wprowadzonych zmian jest wspólna. Poniżej funkcje, które zostały wprowadzone do aplikacji w mobilnej dziesiątce, w której uwzględniłem również zmiany zauważone przeze mnie:

  • Twoja książka telefoniczna widoczna w aplikacji. Możesz korzystać z niej robiąc przelew na telefon lub doładowanie telefonu.
  • Twoje własne skróty. Dodaj, edytuj i zmieniaj kolejność na ekranie przed zalogowaniem. Aby edytować skróty widoczne na ekranie wystarczy przytrzymać palec na skrócie.
  • Szybsze logowanie do aplikacji. Wystarczy wpisać PIN i zostaniemy automatycznie zalogowani bez konieczności klikania w przycisk potwierdzania.
  • Możliwość zmiany wartości. Zmieniaj wartość procentową lub faktyczną na ekranie przed zalogowaniem dla wybranych kont.

Nie udało mi się z kolei znaleźć lub uruchomić innych funkcji, które są opisane na stronie banku ING:

  • Szybki przelew. Możliwość szybkiego przelewu z konta oszczędnościowego na konto osobiste.
  • Autoryzacja mobilna. Potwierdzasz przelewy z Mojego ING w aplikacji mobilnej.
  • Powiadomienia typu push. Po każdej transakcji (przelewie, wypłacie z bankomatu, zapłacie kartą) wyślemy Ci powiadomienie typu push.

W aplikacji dla telefonów z systemem Windows w dalszym ciągu nie wprowadzono dynamicznego kafelka, który mógłby informować np. o bieżącym stanie konta. Ponadto system iOS a już wkrótce Android będzie wspierał logowanie za pomocą odcisku palca i nie wiadomo czy ta funkcja kiedykolwiek pojawi się na mobilnej dziesiątce. W przypadku telefonów Lumia 950 oraz Lumia 950 XL dużym ułatwieniem z pewnością byłoby wprowadzenie odblokowywania za pomocą tęczówki oka. Warto również wspomnieć, że system Android będzie wspierał jeszcze w tym roku płatności zbliżeniowe Android Pay.

Jeżeli zauważyliście inne funkcje lub nowości to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej. Dajcie również znać czy udało Wam się uruchomić funkcje typu szybki przelew, autoryzacja mobilna czy powiadomienia typu push dla każdej transakcji.

Pobierz ING Mobile

Źródło postu: https://msmobile.pl/moje-ing-2-2-0-windows-10-mobile