Advertisement

Najnowszy smartfon LG G7 już bez tajemnic

Portal Mr.Phone oraz OnLeaks udostępnił dzisiaj szczegółowe informacje na temat najnowszego, flagowego modelu LG G7.

LG G7 nie został pokazany publicznie na ostatnich targach Mobile World Congress 2018, a sama firma zmieniła swoją politykę odchodząc od szybkich premier i ścigania się ze swoim bezpośrednim, koreańskim rywalem, Samsungiem. Firma postanowiła tym razem postawić na zapewnienie topowej specyfikacji, a szybkie premiery był powodem braków w dostawie najnowszych procesorów Quallcoma.

Dzisiaj udostępnione zostały pierwsze rendery produkcyjne wykonane w CAD, które pokazują w zasadzie wszystkie szczegóły nowego smartfona:

G7 stanowi jedynie kosmetyczne rozwinięcie udanych rozwiązań, zawartych w G6. Smartfon jest znacznie bardziej bezramkowy, dolna ramka, mimo zaprezentowanej czarnej wersji, jest wyraźnie węższa, na górze widzimy znienawidzony przez wiele osób Notch, czyli wyspowe umiejscowienie przedniej kamery i czujników, otoczonej po bokach przez ekran. Notch na szczęście ma być software’owo wyłączalny, mi osobiście takie rozwiązanie w ogóle nie przeszkadza. Notch w G7 i Huawei P20 jest niewielki w odróżnieniu od Iphone’a X, gdzie miejsca na dane nie zostawiono zbyt dużo.

Wyjście słuchawkowe przeniesiono na dół. Tak, jest wyjście słuchawkowe jack 3.5, co w obecnych czasach nie jest już takie oczywiste, bo coraz więcej firm odchodzi od tego rozwiązania. Dodano również dwa nowe przyciski po bokach, co dla mnie jest akurat niezrozumiałe. Wyłączanie telefonu tylnym przyciskiem czytnika linii papilarnych było bardzo wygodne, ale może dużo osób nie wiedziało, że w tym czytniku jest przycisk zasilania. Sam na początku też byłem zdziwiony tym rozwiązaniem. Drugi przycisk prawdopodobnie będzie odpowiadał za aktywowanie asystenta LG, wolałbym jednak by był to sprzętowy spust kamery z ręcznym ostrzeniem, tak jak w Lumiach. Na pleckach zmienił się design obiektywów (pionowy zamiast poziomiego), które dostały też 2 milimetrową ochronę dookoła aparatów. Powinno to rozwiać obawy co do rysowania szkła na tylnych obiektywach.

Przejdźmy teraz do parametrów. LG zastosuje 6 calowy ekran o proporcjach 18:9 w technologii IPS RGBW, możliwe jednak, że ekran Oled zagości w wersji G7+. Pamięć: 4 GB / 64 GB lub 6 GB / 128 GB w wersji Plus. Wymiary: 153,2 x 71,9 x 8,2 mm (dla porównania: G6 148,9 x 71,9 x 7,9 mm . Telefon będzie więc nieco dłuższy przy tej samej szerokości co G6. Kamery: wiadomo jedynie o specyfikacji 2 x 16 MP, brak innych danych. Drugi obiektyw pozostanie najpewniej szerokokątny, w końcu to od lat wyróżnik LG. Na koniec procesor: Snapdragon 845. Innych danych nie ujawnio, ale możemy się zapewne spodziewać po raz kolejny militarnych norm odporności, wodoszczelności. Wersja Plus ma mieć podobno indukcyjne ładowanie i przetwornik DAC. Ostatnią niewiadomą pozostaje cena.

Co sądzicie o najnowszej propozycji LG?

Źródła: Mr Robot, Twitter

Źródło postu: https://msmobile.pl/najnowszy-smartfon-lg-g7-juz-bez-tajemnic