Advertisement

Najważniejsze różnice pomiędzy Galaxy Note8 oraz Galaxy Note9

Wczoraj Samsung zaprezentował flagowy telefon Galaxy Note9. Pomimo bardzo zbliżonego wyglądu nowy notatnik zawiera kilka usprawnień względem starszego brata. Zapewne część z Was zastanawia się czy warto dopłacić za tegoroczne ulepszenia około 1000 zł więcej w porównaniu do Galaxy Note8.

Ekran

Note9 posiada największy wyświetlacz ze wszystkich galaktycznych smartfonów. Posiada przekątną 6,4″ a po uwzględnieniu zaokrąglonych rogów wynosi 6,3″. W porównaniu do swojego poprzednika posiada większy ekran o 0,1″.

Procesor

W nowym notatniku zastosowano procesor Exynos 9810, który znany jest z modeli Galaxy S9 oraz Galaxy S9+. Jest to ośmiordzeniowy procesor taktowany zegarem 2.7 GHz Quad oraz 1.7 GHz Quad. W przypadku ósemki mamy do czynienia z ośmiordzeniowym procesorem Exynos 8895 taktowanym zegarem 2.3 GHz Quad oraz 1.7 GHz Quad.

Pamięć

Podstawowa wersja Note9 posiada 128 GB wbudowanej pamięci oraz 6 GB pamięci RAM. Droższa wersja została wyposażona aż w 512 GB wbudowanej pamięci oraz 8 GB pamięci RAM. Note8 posiada 64 GB wbudowanej pamięci oraz 6 GB pamięci RAM. Wszystkie modele można rozbudować o dodatkową pamięć za pomocą karty pamięci.

Bateria

Według Samsunga bateria w nowym telefonie wystarczy na cały dzień pracy. To okaże się dopiero po pierwszych testach, ale już teraz wiemy, że pojemność baterii względem poprzednika wzrosła aż o 700 mAh i wynosi aż 4000 mAh. Pomimo zastosowania dużo większej baterii grubość telefonu zwiększyła się jedynie o 0,2mm. Warto również wspomnieć, że Samsung zaprezentował nową, bezprzewodową ładowarkę Duo, która pozwala na ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Więcej informacji znajdziecie na stronie z akcesoriami.

Obudowa

Note9 przytył o 6g i waży 201g. Jego wymiary wynoszą 161.9 x 76.4 x 8.8mm. Dla porównania wymiary Note8 wynoszą 162.5 x 74.8 x 8.6mm. Warto również dodać, że poprawiono ergonomię obsługi przesuwając czytnik linii papilarnych pod moduł aparatów.

Aparat

Telefon posiada identyczną konfigurację aparatów jak w przypadku modeli S9 i S9+. Użytkownicy mogą wykonywać fotografie za pomocą podwójnego aparatu z podwójną optyczną stabilizacją (Dual OIS). Aparat szerokokątny posiada 12MP AF z dwoma przysłonami F1.5 i F2.4 a aparat tele posiada 12MP AF, F2.4. Przedni aparat wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 8MP AF z przysłoną F1.7. Note8 nie posiada aparatu z dwoma przysłonami i wykonuje zdjęcia z przysłoną 1.7 za pomocą szerokokątnego aparatu 12MP. Z kolei obiektyw tele posiada 12 MP.

Rysik S Pen

Nowością w Note9, który nie tylko służy do pisania i rysowania a także do kontrolowania całego urządzenia. Dzięki obsłudze technologii Bluetooth Low-Energy, nowy rysik S Pen zapewnia zupełnie nowy sposób korzystania z Note. Wystarczy jedno kliknięcie, aby wykonać zdjęcie, zaprezentować slajdy, zatrzymać odtwarzanie wideo, muzyki czy włączyć lub wyłączyć nagrywanie. Kolejne funkcje i aplikacje zintegrowane z nowym rysikiem S Pen są już przygotowywane przez developerów.

DeX

Samsung usprawnił tryb DeX, który w nowym telefonie jest dostępny bez konieczności podłączania do stacji dokującej. Do sterowania zestawem Note9 i DeX można używać rysika S Pen. Poprzednik wymagał dodatkowej stacji dokującej DeX lub DeX Pad. Obecnie wystarczy połączyć telefon z monitorem za pomocą kabla HDMI.

Cena

Note9 w podstawowej wersji został wyceniony na 4299 zł. Droższy model z 8 GB pamięci RAM to wydatek rzędu 5399 zł. Za Note8 zapłacimy 3399 zł czyli aż o 900 zł mniej niż za podstawową wersję Note9.

Czy warto?

Po dołożeniu 900 zł otrzymujemy nieco lepszą specyfikację techniczną, bardziej zaawansowany aparat, rysik S Pen z Bluetooth, poprawioną ergonomię oraz dużo większą baterię. Jeżeli rysik to dla Was zbędny bajer a chcecie zachować wysoką jakość zdjęć to dobrym pomysłem będzie rozważenie zakupu modelu Galaxy S9 lub Galaxy S9+. Jeżeli jednak rysik to niezbędnik to moim zdaniem warto dołożyć i przy okazji skorzystać z oferty przedsprzedażowej, w której otrzymujemy zwrot pieniędzy za obecny telefon, dodatkową ochronę Samsung GUARD oraz dodatkową, bezpłatną wymianę zbitego wyświetlacza na okres 12 miesięcy. Szczegóły oferty znajdziecie na tej stronie.

Źródło postu: https://msmobile.pl/galaxy-note8-vs-galaxy-note9