Advertisement

Nie wszyscy producenci udostępnili Anniversary Update dla swoich telefonów

W połowie sierpnia Microsoft udostępnił dużą aktualizację Anniversary Update dla telefonów Lumia. Od tamtej pory pojawiło się sporo nowych aktualizacji ulepszających i poprawiających działanie Rocznicowej aktualizacji. Jak się okazuje część telefonów z systemem Windows 10 Mobile innych producentów do dzisiaj nie otrzymało tej aktualizacji.

Do napisania tego artykułu skłonił mnie komentarz naszego czytelnika. Karol kupił jakiś czas temu w brytyjskim sklepie Microsoft flagowy telefon Acer Liquid Jade Primo. Urządzenie posiada 5.5″ wyświetlacz Full HD, procesor Snapdragon 808 oraz 3GB pamięci RAM. Jego specyfikacja zbliżona jest do modelu Lumia 950 i wydawać by się mogło, że w cenie około 1100 zł będzie to interesujący i udany zakup. Niestety tak się nie stało i poniżej wklejam komentarz Karola w tej sprawie:

Zakupiony miesiąc temu w sklepie Microsoft w UK Acer Liquid Jade Primo wrócił do adresata, niestety… urządzenie ciekawe (zwłaszcza za tą monetę), niestety nadal nie otrzymał oficjalnie RS1 a jakby tego było mało po instalacji RS1 lub RS2 (a nawet na oficjalnym systemie) telefon miał tendencje do wieszania się, były problemy z uruchomieniem itd. A jakby tego było mało po przywróceniu systemu za pomocą WDRT możliwość pobierania nowych buildów przestała być dostępna…

Głównym winowajcą jest brak aktualizacji oprogramowania układowego, dużo na ten temat poczytamy na niemieckich forach, gdzie pewnie tych telefonów sprzedali więcej; rzekomo po oddaniu telefonu do serwisu użytkownicy otrzymują słuchawkę z nowym firmware jaki rozwiązuje kłopoty.

A więc… helllol, Acer wypuścił flagowy model pod WM10, niestety jedna z „wizytówek” WM10 nie dostaje RS1 lub dostanie z opóźnieniem – chyba nie tak powinno to funkcjonować.

Na liście producentów, którzy nie udostępnili aktualizacji Anniversary Update znalazła się również chińska firma Cube, która nie zaktualizowała telefonu Cube WP10 a co więcej użytkownik nie może nawet skorzystać z programu Windows Insider, aby wgrać nowszą wersję systemu. Jednak o ile w przypadku chińskiego telefonu za blisko 500 zł jestem jeszcze w stanie zrozumieć brak aktualizacji to w przypadku flagowego telefonu Acer Liquid Jade Primo już nie. Jak się okazuje pomimo tego, że Microsoft regularnie udostępnia aktualizacje systemu Windows 10 Mobile to jeszcze producenci muszą wykazać choć odrobinę zainteresowania i chęci, aby wspólnymi siłami udostępnić nowsze aktualizacje dla swoich produktów.

Doskonałym przykładem ścisłej współpracy jest firma HP, która jest producentem telefonu HP Elite x3. Telefon ten otrzymał już kilka aktualizacji oprogramowania układowego oraz aktualizację Anniversary Update. Co prawda pojawiła się ona z pewnym opóźnieniem w porównaniu do telefonów Lumia, ale najważniejsze, że w końcu trafiła do tego smartfonu.

Jeżeli Microsoft nie będzie bliżej współpracował ze swoimi biznesowymi partnerami to może się okazać, że już na starcie kupując telefon innego producenta z systemem Windows 10 Mobile jesteśmy skazani na brak aktualizacji. Z pewnością nie takie były założenia i nie tego spodziewali się klienci. Jeżeli zamierzacie kupić telefon W10M innego producenta niż Microsoft czy HP to w pierwszej kolejności upewnijcie się, że urządzenie można zaktualizować do najnowszej wersji systemu.

Dziękuję Karol za informację!

Dziękuję odwiedzili ten post Nie wszyscy producenci udostępnili Anniversary Update dla swoich telefonów. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link