Advertisement

Nie wybudzimy ekranu dwukrotnym dotknięciem w telefonach Lumia 550, 950 oraz 950 XL

Dotyk Windows 10 Mobile

Może nie wszyscy z Was wiedzą ale najnowsze telefony Lumia 550, 950 oraz 950 XL z systemem Windows 10 Mobile nie obsługują funkcji wybudzania po dwukrotnym dotknięciu ekranu (z ang. double tap to wake up). Co ciekawe funkcja ta jest dostępna na starszych telefonach Lumia, które posiadają ten sam system w programie Windows Insider.

Nie jest do końca pewne czy funkcja wybudzania podwójnym stuknięciem w ekran zostanie wprowadzona w kolejnych aktualizacjach. Brak tej funkcji można byłoby zrozumieć w telefonie Lumia 550, który jest budżetowym modelem ale brak tej funkcji w nowych flagowcach zaczyna mi przypominać sytuację z brakiem funkcji ekran podglądu (z ang. glance screen) w telefonie Lumia 930. Niby można się przyzwyczaić do braku funkcji ale pozostaje pewien niesmak tym bardziej, że spora część starszych telefonów Lumia obsługuje tę funkcję i użytkownicy zdążyli się do niej przyzwyczaić. Poniżej zrzuty z telefonu Lumia 1520 z systemem w wersji 10.0.10586.29 z ustawień dotyczących dotyku.

Wybudzanie telefonu

Na stronie pomocy Microsoft znajdziemy oficjalną informację dotyczącą braku tej funkcji w telefonach:

  • Lumia 550
  • Lumia 550 Dual SIM
  • Lumia 950
  • Lumia 950 Dual SIM
  • Lumia 950 XL
  • Lumia 950 XL Dual SIM

Niektórzy z naszych czytelników zakupili już najnowsze telefony z fabrycznym systemem Windows 10 Mobile. Czy brakuje Wam tej funkcji? Miejmy nadzieję, że jest to wyłącznie przejściowy problem i wraz z kolejnymi aktualizacjami będziemy mogli korzystać z tej przydatnej funkcji w telefonach Lumia z serii 50.

Listę telefonów, które obsługują funkcję wybudzania ekranu znajdziecie w tabeli ze specyfikacjami dla wszystkich telefonów Lumia.

Źródło: Microsoft

Dziękuję odwiedzili ten post Nie wybudzimy ekranu dwukrotnym dotknięciem w telefonach Lumia 550, 950 oraz 950 XL. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link