Advertisement

Nikt nie kupuje już smartfonów z BlackBerry OS

Od dawna mówi się o niskich i stale malejących rynkowych udziałach mobilnego Windows. To oczywiście fakt, ale w jeszcze gorszej sytuacji znalazł się BlackBerry OS, z którego nikt nie chce już korzystać.

Wypada tak chyba stwierdzić po zapoznaniu się z najnowszymi danymi, jakie opublikował Gartner. Skupiają się one na sprzedaży smartfonów w ostatnim kwartale minionego roku i uwzględniają przy tym kontrolujące je systemy operacyjne. Okazuje się, że BlackBerry OS przypadł wynik 0,0%.

Inaczej nie dało przeliczyć się około 200 000 sprzedanych smartfonów z tą platformą. Niewiele większym wzięciem cieszyły się urządzenia z wspominanym już mobilnym Windows, ponieważ wynik 0,3% również prezentuje się nader ubogo. Na rynku liczą się już tylko propozycje z Apple iOS oraz Google Android, którym w omawianym okresie przypadło 17,9% oraz 81,7% ogółu sprzedaży.

smartfony systemy operacyjne

Co do samej firmy  BlackBerry, w ogólnym rozrachunku sprzedać mogła nieco więcej smartfonów. Nie jest bowiem tajemnicą, że od pewnego czasu oferuje też modele z Google Android. W świetle powyższych danych można się domyślać, że wkrótce skupi się na nich całkowicie.

Dziękuję odwiedzili ten post Nikt nie kupuje już smartfonów z BlackBerry OS. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link