Advertisement

Optyka marki ZEISS wraca do telefonów Nokia

Wczoraj firma HMD Global poinformowała o rozpoczęciu współpracy z marką ZEISS, która zaowocuje wprowadzeniem dobrze znanej nam optyki z telefonów Lumia do kolejnych smartfonów Nokia. Dostawca optyki współpracował z fińskim producentem telefonów przez długie lata dostarczając swoje rozwiązania jeszcze za czasów telefonów z systemem Symbian a następnie z systemem Windows Phone. Teraz po latach obie firmy wracają do współpracy, ale tym razem optyka pojawi się w smartfonach z systemem Android.

Telefony Lumia słynęły z doskonałej jakości zdjęć, które w dużej mierze zawdzięczały optyce marki ZEISS. Na przestrzeni lat sporo modeli Lumia otrzymało taką optykę: 640 XL, 720, 730, 735, 820, 830, 920, 925, 930, 950, 950 XL, 1020 oraz 1520. Teraz producent znanej optyki będzie dostarczał swoje rozwiązania firmie HMD Global, która rozpoczęła produkcję telefonów Nokia 3, 5 oraz 6 wyposażonych w system Android. Nowe rozwiązania pojawią się dopiero w kolejnych modelach Nokia.

Najlepszą jakość posiadały telefony Lumia z technologią PureView, która charakteryzowała się matrycą o wysokiej rozdzielczości, obiektywem marki ZEISS oraz nadpróbkowaniem pikseli (pixel oversampling). Dzięki wysokiej rozdzielczości możliwe było korzystanie z bezstratnej funkcji cyfrowego powiększania (zoom) a także łączenie sąsiednich pikseli w jeden końcowy, idealny piksel. PureView oferował wykonywanie ostrych zdjęć pełnych detali oraz osiąganie dobrej jakości zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych. Telefony Nokia 808 PureView oraz Lumia 1020 słynęły również z lamp ksenonowych oraz matryc z rozdzielczością 41 Mpx.

Warto dodać, że firma HMD Global podpisała umowę na wyłączność z ZEISS a to oznacza, że jeżeli Microsoft wyprodukuje kolejny telefon to nie zostanie on wyposażony w legendarną optykę tej marki. Być może korporacja z Redmond ma już plan dotyczący zastąpienia dotychczasowej optyki, ale patrząc na jakość zdjęć we flagowych modelach Alcatel IDOL 4S oraz HP Elite x3 można mieć pewne obawy odnośnie tego czy uda się przygotować aparat, który będzie mógł rywalizować z konkurencją.

Źródło: Informacja prasowa HMD Global

Dziękuję odwiedzili ten post Optyka marki ZEISS wraca do telefonów Nokia. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link