Advertisement

pierwsze informacje o nowościach w systemie

A
A

Kilka razy pisaliśmy o tym, jak marginalne pozostają rynkowe udziały systemu Android N. Google nie odpowiada jednak bezpośrednio za aktualizacje (z wyjątkiem swoich urządzeń) i obecnie szlifuje kolejną wersję platformy z logo zielonego robota. Android O coraz bliżej, nic dziwnego, że pojawiają się pierwsze informacje na jego temat.

I tak, zanosi się na to, że producent będzie chciał ponownie pochylić się nad powiadomieniami. Szczegółów niestety brakuje, poza tym, że przy ikonach aplikacji wyświetlane będą okienka z liczbami odpowiadających im powiadomień.

Dla wielu ciekawszą nowością może okazać się funkcja picture-in-picture, która z powodzeniem wprowadzona została chociażby na Android TV czy w aplikacji YouTube. Mówi się również o wsparciu MediaRecorder API.

Android O ma być też łagodniejszy dla baterii urządzeń mobilnych, między innymi dzięki ograniczeniu poboru mocy przez aplikacje działające w tle. W tym miejscu podaje się jako przykład Chrome 57, który potrafi namierzyć karty najmocniej obciążające procesor i odpowiednio je „przystopować”.

Oficjalnie Android O zaprezentowany zostanie na majowej konferencji Google I/O.

Źródło: 9to5google, phonearena

Dziękuję odwiedzili ten post pierwsze informacje o nowościach w systemie. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link