Advertisement

Pierwsze spojrzenie na Windows 10 z powłoką CShell w telefonie HP Elite x3

W zeszły piątek Microsoft niechcący udostępnił nowe kompilacje systemu Windows 10 dla użytkowników telefonów. Niestety osoby, które zdążyły pobrać nową wersję systemu zmuszone były do skorzystania z aplikacji Windows Device Recovery Tool, ponieważ urządzenia wpadały w pętlę restartów. Jak się okazuje nowa kompilacja zadziałała poprawnie na telefonie HP Elite x3. Dzięki temu możemy obejrzeć jak wygląda system Windows 10 w telefonie z zastosowaniem nowej, adaptacyjnej powłoki o nazwie CShell.

Dzięki powłoce CShell (Composable Shell) system Windows 10 automatycznie dopasowuje się do wielkości wyświetlacza. To oznacza, że ten sam system i te same doświadczenia z jego użytkowania będą dostępne na wszystkich urządzeniach. Na powyższym filmie zobaczycie jak wygląda Windows 10 na telefonie oraz jakie posiada nowe możliwości oraz funkcje. Z pewnością w systemie znajduje się więcej różnic niż na filmie, ale autor zwraca uwagę na cztery najistotniejsze:

Wspólny interfejs użytkownika

Ten sam system Windows 10 na wszystkich urządzeniach. Teraz po raz pierwszy mamy możliwość zobaczyć jak wygląda pełna wersja systemu na telefonie. Dzięki zastosowaniu powłoki CShell wygląd pełnej wersji Windows 10 jest dostosowany do małego wyświetlacza i jego wygląd zbliżony jest dosyć mocno do obecnej wersji Windows 10 Mobile. Pełna wersja systemu posiada takie same możliwości jak w komputerach, dzięki czemu użytkownicy mogą ustawić duży kafel znany z wersji desktopowej oraz skorzystać z podręcznego menu. Dzięki podręcznemu menu użytkownicy mogą w szybki sposób wyłączyć dynamiczny kafelek dla każdej ze znajdujących się aplikacji na ekranie startowym.

Nowe centrum akcji

Kolejnym wspólnym elementem łączącym komputerową wersję z mobilną jest nowe centrum akcji, które wygląda i funkcjonuje dokładnie tak samo jak na komputerze z Windows 10. Przyciski szybkich akcji są dostępne w dolnej części a każde powiadomienie możemy odrzucić lub odłożyć w czasie, dzięki podręcznemu menu.

Tryb poziomy

Kolejną nowością jest wprowadzenie poziomego trybu do telefonów. Jest to funkcja, której od dawna wyczekują posiadacze smartfonów z systemem Windows 10 Mobile. Dzięki najnowszej wersji systemu Windows 10 i zawartej w niej powłoce CShell stało się to możliwe. Wystarczy obrócić telefon, aby rozpocząć pracę na poziomym ekranie startowym. Nie wiadomo czy funkcja trafi do oficjalnej wersji systemu czy jest to jedynie błąd.

 

Nowe możliwości Continuum

Wraz z najnowszą wersją systemu Microsoft w końcu wprowadził rozszerzone możliwości Continuum do telefonów. Dzięki temu użytkownik może otwierać jednocześnie kilka aplikacji. Na powyższym filmie widzimy, że autor był w stanie uruchomić aż 7 aplikacji na telefonie HP Elite x3. Dzięki temu tryb Continuum zyskuje nowe możliwości w telefonie.

Na tę chwilę nie wiadomo kiedy i czy w ogóle pojawi się opisywana wersja systemu na obecne telefony z systemem Windows 10 Mobile. Powyższe informacje udało się pozyskać wyłącznie dzięki ostatniej wpadce Microsoftu z udostępnianiem nowych kompilacji. Jak widać nową wersję systemu udało się uruchomić na telefonie HP Elite x3 być może dlatego, że posiada procesor Snapdragon 820. Nie mamy żadnej pewności, że Windows 10 zostanie udostępniony dla takich telefonów jak Alcatel IDOL 4 PRO, Lumia 950, Lumia 950 XL czy nawet HP Elite x3. Być może Microsoft będzie chciał zarezerwować nową wersję systemu wyłącznie dla nowych urządzeń.

Źródło: WindowsCentral

Dziękuję odwiedzili ten post Pierwsze spojrzenie na Windows 10 z powłoką CShell w telefonie HP Elite x3. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link