Advertisement

Pixel Launcher przywita nas w nowych smartfonach Google

A
A

Jakiś czas temu pytaliśmy, czy Google już w tym roku porzuci markę Nexus? Wprawdzie oficjalnego potwierdzenia nadal nie mamy, ale wydaje się, że twierdząca odpowiedź na to pytanie jest coraz bardziej prawdopodobna.

Nie znaczy to jednocześnie, że Google zrezygnuje z rynku smartfonów. Zamiast kolejnych modeli z linii Nexus zobaczyć mamy jednak modele Pixel oraz Pixel XL. Nikt nie wyobraża sobie przy tym scenariusza innego niż obecność systemu Android 7.0 na ich pokładach. Owszem, ale i w tym kontekście szykowane są zmiany.

O tym, iż na potrzeby tegorocznych smartfonów Google zmieni launcher mówi się od dłuższego czasu. Teraz pojawiły się informacje, iż będzie nosił on nazwę Pixel Launcher, co w kontekście „imion” samych urządzeń jak najbardziej pasuje.

Dokładna lista przygotowanych przez producenta nowości wciąż pozostaje tajemnicą, ale już teraz widać, że dojdzie do kilku zauważalnych na pierwszy rzut oka zmian. Zabraknie tradycyjnej ikony prowadzącej do szuflady aplikacji. Od teraz dostać będzie można się do nich gestem przeciągania w górę. Pasek wyszukiwania zostanie ukryty pod rozwijalnym przyciskiem, pojawi się widżet kalendarza. Dobrze oddają to opublikowane właśnie zrzuty ekranu.

Pixel LauncherPixel Launcher aplikacje

Pixel Launcher widżetyPixel Launcher screen

Wiele wskazuje na to, że smartfony Pixel oraz Pixel XL poznamy już w przyszłym tygodniu. Wtedy też w pełnej krasie przedstawiony zostanie Pixel Launcher.

Źródło: androidpolice

Dziękuję odwiedzili ten post Pixel Launcher przywita nas w nowych smartfonach Google. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link