Advertisement

Plotka: Czy Microsoft sprzeda biznes feature phone Nokia na Tajwan?

Plotka: Czy Microsoft sprzeda biznes feature phone Nokia na Tajwan?


style=”display:block” data-ad-client=”ca-pub-3136209070781523″ data-ad-slot=”4038488733″ data-ad-format=”auto”/>

Najprawdopodobniej nie uświadczymy już kolejnych prostych Nokii od Microsoft. Pojawiła się plotka wskazująca na to, że gigant sprzedaje dział odpowiedzialny za urządzenia typu feature phone. Jego nabywcą ma być Foxconn. Czy nastał więc koniec niedrogich i wytrzymałych telefonów z (jeszcze) logo Nokii na obudowie?

Nokia-222-SS-benefit4-jpg

To smutna informacja. Sam posiadam Nokię 215 w wersji Dual SIM i bardzo często korzystam z niej w sytuacjach, w których moja Lumia mogłaby ulec zniszczeniu. Microsoft jednak najwyraźniej nie widzi sensu we wprowadzaniu na rynek tego typu urządzeń mimo, iż w wielu miejscach na świecie sprzedają się one nadal bardzo dobrze. Jest to kolejny znak wskazujący na to, że Amerykanie pogrążają się coraz bardziej w kryzysie jeśli chodzi o rynek telefonów. Od jakiegoś czasu do sprzedaży nie trafiła żadna nowa, sensowna Lumia. Teraz znikną z niej prawdopodobnie także niedrogie Nokie – ostatnia spuścizna po przejęciu działu mobilnego Finów.

Plotki wskazują na to, że zniknie marka Lumia. Stracimy być może także tanie Nokie. Microsoft chce napisać własną historię w świecie urządzeń mobilnych. W tej chwili jednak Amerykanom nie wychodzi to najlepiej. Udziały Windows 10 Mobile w rynku topnieją w oczach a my ciągle zastanawiamy się, kiedy nastąpi przełom i Microsoft zaprezentuje naprawdę dobre smartfony, które przyciągną użytkowników powtórnie do świata mobilnych okienek. „Soon”?

Źródło: MSPU


Dziękuję odwiedzili ten post Plotka: Czy Microsoft sprzeda biznes feature phone Nokia na Tajwan?. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link