Advertisement

[Plotka] Tylko 13 telefonów otrzyma aktualizację Creators Update

Microsoft poinformował, że aktualizacja Creators Update dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile rozpocznie się 25 kwietnia. Do tej pory nie pojawiła się oficjalna lista telefonów, które zostaną dopuszczone do zbliżającej się aktualizacji. Według portalu ZDNet nie wszystkie smartfony z systemem Anniversary Update otrzymają najnowszą wersję systemu.

Na tę chwilę informacja ta nie jest potwierdzona. Microsoft zapytany o listę telefonów dopuszczonych do aktualizacji udzielił wyłącznie poniższej odpowiedzi:

Beginning this month, Microsoft will release the Creators Update for Windows 10 customers including those using Windows 10 Mobile. As has been the case with pervious Windows updates, a device may not be able to receive the Creators Update if the device hardware is incompatible, lacking current drivers, or otherwise outside of the Original Equipment Manufacturer’s (‚OEM’) support period. These devices will continue to receive security and servicing fixes according to our OS support policy. The full list of supported devices will be posted on the Product Lifecycle page soon.

Z początkiem tego miesiąca Microsoft udostępni aktualizację Creators Update dla klientów z systemem Windows 10 oraz Windows 10 Mobile. Tak jak w przypadku poprzednich aktualizacji urządzenie może nie mieć możliwości otrzymania aktualizacji Creators Update w przypadku kiedy sprzęt jest niekompatybilny, brakuje aktualnych sterowników lub jest poza okresem wsparcia OEM. Te urządzenia w dalszym ciągu będą otrzymywać poprawki bezpieczeństwa i serwisowe według naszej polityki wsparcia systemu. Pełna lista obsługiwanych urządzeń zostanie opublikowane na stronie Product Lifecycle już wkrótce.

Jeżeli jednak potwierdzą się informacje przekazane przez portal ZDNet to oficjalną aktualizację Creators Update otrzymają jedynie poniższe telefony:

 • Alcatel IDOL 4S
 • Alcatel OneTouch Fierce XL
 • HP Elite x3
 • Lenovo Softbank 503LV
 • MCJ Madosma Q601
 • Microsoft Lumia 550
 • Microsoft Lumia 640/640XL
 • Microsoft Lumia 650
 • Microsoft Lumia 950/950 XL
 • Trinity NuAns Neo
 • VAIO VPB051

Na powyższej liście zabrakło między innymi takich modeli jak Lumia 830, Lumia 930, Lumia 1520. Odcięcie kolejnych telefonów od aktualizacji będzie niezrozumiałe tym bardziej, że w wielu przypadkach najnowsza wersja systemu wgrana za pomocą programu Windows Insider działa poprawnie na urządzeniach, które nie zostały wymienione na liście.

Po raz kolejny posiadacze telefonów z systemem Windows 10 Mobile muszą zaczekać w niepewności do 25 kwietnia kiedy okaże się, które z urządzeń będzie mogło pobrać aktualizację. Miejmy nadzieję, że nie powtórzy się zeszłoroczny scenariusz, w którym aż połowa Lumii została odcięta od mobilnej dziesiątki.

Dziękuję odwiedzili ten post [Plotka] Tylko 13 telefonów otrzyma aktualizację Creators Update. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link