Advertisement

Po dzisiejszej aktualizacji Microsoft WPD komputer nie widzi telefonu

Microsoft z niewiadomych powodów udostępnił dzisiaj wadliwą aktualizację sterowników WPD – Windows Portable Device z 2016 roku, po której komputery mogą przestać rozpoznawać urządzenia przenośnie. Tak było w naszym przypadku – wszystkie zaktualizowane urządzenia przestały widzieć w systemie Lumię 950 XL.

Microsoft Windows Portable Devices (WPD) odpowiada za podłączanie do komputera i rozpoznawania urządzeń przenośnych oraz masowych. Sterownik WPD 5.2.5326.4762 pochodzi z 2016 r. i pierwotnie był udostępniony dla systemów Windows Vista, 7 oraz 8. Dzisiaj, być może przypadkiem, Microsoft udostępnił go dla systemu Windows 10.

W większości przypadków aktualizacja systemowa przebiega automatycznie. Tak więc prawdopodobnie w momencie jak czytacie ten tekst wasze pecety przestały rozpoznawać urządzenia mobilne. Chyba że nie korzystacie z Windows 10. Rozwiązania są dwa: czekać na kolejną poprawkę, tyle że nie wiadomo kiedy zostanie udostępniona, lub też samemu naprawić system.

Jeżeli po podłączeniu do komputera telefon przestał być widoczny a nie chcecie czekać to rozwiązanie wygląda następująco:

1. Podłączamy telefon kablem USB. W menu start wklejamy tekst „devmgmt.msc”. System automatycznie wyszuka Menadżera Urządzeń. Uruchamiacie go.

2. W menadżerze widać dwa błędy: na samej górze jest to „nieznane urządzenie”, na razie je pomijamy. Niżej pojawia się również błąd „Urządzenia pamięci masowej USB”. Po kliknięciu prawym przyciskiem na ikonce z wykrzyknikiem wybieramy „Aktualizuj oprogramowanie sterownika…” a następnie pierwszą opcję „Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika”. Sterownik USB zostanie zaktualizowany automatycznie, a system będzie wymagał zrestartowania.

3. Możemy teraz wrócić do pierwszego „nieznanego urządzenia”. Po wybraniu prawym przyciskiem aktualizacji wybieramy tym razem drugą opcję: „Przeglądaj mój komputer…” a następnie „Pozwól mi wybrać z listy…”

4. Na długiej liście urządzeń wybieramy DRUGĄ pozycję „Urządzenia przenośne”.

5. Następnie z krótkiej listy wybieramy DRUGĄ pozycję „Urządzenie MTP USB”. Instalujemy klikając „Dalej”.

Problem rozwiązany. W systemie powinna pojawić się prawidłowa ikonka telefonu. Jeżeli wybierzemy niewłaściwą pozycję, pojawi się ikona rodem z Windows 98.

Dzięki Zynio za informację.

Dziękuję odwiedzili ten post Po dzisiejszej aktualizacji Microsoft WPD komputer nie widzi telefonu. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link