Advertisement

Project Treble: projekt mający zapewnić szybsze aktualizacje Androida

Większość osób korzystających z systemu Google Android zapewne zgodzi się ze stwierdzeniem, że jednym z największych problemów są tutaj aktualizacje. Od momentu wydania nowej wersji systemu przez Google do jej pojawienia się na poszczególnych smartfonach mija mnóstwo czasu. Wkrótce może się to zmienić.

Jako główną przyczynę opisywanego stanu rzeczy wskazuje się na wieloetapowość procesu aktualizacji. Nowa wersja systemu wydana przez Google musi pokonać długą drogę zanim ostatecznie dotrze do użytkownika, a jednocześnie zauważalnie się w jej trakcie zmienia. Zapowiedziany właśnie Project Treble ma to zmienić.

Z pierwszych informacji wynika, iż dzięki Project Treble system miałby stać się „modułowy”. Niemal całkowite oddzielenie frameworku od dodatkowych modyfikacji ma znacząco ułatwić pracę programistom, chociaż samo dopracowanie tego rozwiązania wymagać będzie zapewne sporego wysiłku.

Project Treble

Omawiany projekt dotyczyć będzie niestety tylko nowych urządzeń z systemem Android O (i późniejszymi) oraz serii Pixel. Kolejne informacje na temat Project Treble powinny pojawić się na konferencji Google I/O 2017.

Źródło: android-developers, ABC News

Dziękuję odwiedzili ten post projekt mający zapewnić szybsze aktualizacje Androida. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link