Advertisement

Samsung udostępnia majową aktualizację dla Galaxy S8, S8+, S9 oraz S9+

W ostatnim czasie Samsung zdecydowanie przyspieszył jeżeli chodzi o udostępnianie nowych aktualizacji. Od kilku miesięcy użytkownicy regularnie otrzymują najnowsze łatki bezpieczeństwa a przy okazji poprawki błędów oraz udoskonalenia działania. Właśnie pojawiła się kolejna aktualizacja dla posiadaczy flagowych modeli S8, S8+, S9 oraz S9+.

Aktualizacja dla Galaxy S8 oraz S8+

Aktualizacja została udostępniona dzisiaj dla telefonów pochodzących z wolnej sprzedaży. Aktualizacja posiada numer G950FXXU2CRED w telefonach Galaxy S8 oraz G955FXXU2CRED w Galaxy S8+. Aktualizacja w obu przypadkach waży w okolicach pół gigabajta. Najnowszy update został udostępniony w kanale OTA. Poniżej zamieszczam pełną listę nowości oraz zmian wprowadzonych w najnowszym oprogramowaniu:

  • Ulepszono stabilność aplikacji Aparat.
  • Poprawiono stopień zabezpieczenia urządzenia (1 maja 2018).
  • Usprawnienie stabilności urządzenia i poprawki usterek.
  • Nowe i/lub ulepszone funkcje.
  • Dalsze usprawnienia wydajności.

Aktualizacja dla Galaxy S9 oraz S9+

Najnowsze flagowce z wolnej sprzedaży otrzymały aktualizację wczoraj. Aktualizacja posiada numer G960FXXU1BRE5 w telefonach Galaxy S9 oraz G960FXXU1BRE5 w Galaxy S9+.  Podobnie jak w przypadku telefonów S8, aktualizacja dla S9 została udostępniona w kanale OTA. Poniżej oficjalna lista zmian w oprogramowaniu:

  • Poprawione parametry – VoLTE, VoWIFI.
  • Podwójna usługa VoLTE/VoWIFI jest dostępna na obu kartach SIM w gniazdach dwóch kart SIM.
    Usługa jest świadczona tylko na urządzeniach z dwiema kartami SIM i nadal może być ograniczona w zależności od operatora usług każdej z kart SIM.
  • Poprawiono stopień zabezpieczenia urządzenia (1 maj 2018).

Aktualizacja we wszystkich przypadkach nie zmienia wersji systemu ani nakładki. Po wgraniu nowej wersji użytkownicy w dalszym ciągu będą korzystać z systemu Android 8.0 oraz nakładki Samsung Experience w wersji 9.0. W niedługim czasie opisywana aktualizacja powinna zostać udostępniona dla telefonów pochodzących od operatorów sieci. Na ten moment dostępna jest wyłącznie dla telefonów kupionych w sklepach (wariant XEO). Dajcie znać czy otrzymaliście opisywaną aktualizację oraz czy zauważyliście jakieś inne zmiany lub poprawki.

Źródło postu: https://msmobile.pl/samsung-galaxy-s8-s9-aktualizacja-oprogramowania-maj