Advertisement

Sklep Microsoft może nie pobierać właściwych aktualizacji

Od co najmniej trzech tygodni występują problemy ze Sklepem Microsoft, dotyczące pobierania aktualizacji aplikacji po zmianie kręgu na Windows Insider. Czy w Waszym przypadku również występują problemy z pobieraniem właściwych aplikacji?

Na czym dokładnie polega błąd w działaniu Sklepu? Zamiast aktualizacji programów dla ścieżek związanych z Windows Insider (czyli np. Release Preview, Slow, Fast) pobierane są aktualizacje lub programy ze sklepu w wersji podstawowej, takiej samej jak dla Production.

Błąd ten pojawił się u mnie gdzieś w połowie kwietnia, po ponownym wejściu do Insidera i ustawienia kanału aktualizacji na Fast. Buildy pobierane są prawidłowo, aplikacje już nie. Identyczna sytuacja pojawiła się na pececie, gdzie dołączyłem do Relase Preview. Aplikacje nadal pozostały w Production. Nie jest to błąd mojego konta bo na innym komputerze, którego dołączyłem do Release Preview pod koniec marca aktualizacje pobierane są prawidłowo, z kanału RP.

Wszelkie próby resetów, WDRT, wypisywania się i powrotu do Insidera nie pomagają. Ogólnie rzecz biorąc:

  • błąd pojawia się po wykonaniu hard resetu lub dołączenia do Windows Insider z kręgu Production – urządzenia, które wcześniej zostały dołączone do WI pobierają aplikacje prawidłowo,
  • błąd dotyczy zarówno komputerów jak i telefonów, a więc nie ma związku wyłącznie z wersją W10 Mobile,
  • błąd pojawił się na początku kwietnia, możliwe więc, że ma związek z premierą Creative Update,
  • błąd dotyczy wyłącznie aplikacji, a nie aktualizacji systemowych,
  • błąd nie ustępuje pomimo wpisania danego sprzętu blisko dwa tygodnie temu do kanału Insider,
  • błąd nie leży po stronie aplikacji Sklep – po ręcznym wgraniu najnowszego Sklepu z kanału Fast dalej nie są pobierane właściwe aplikacje / aktualizacje,
  • w ustawieniach konta jestem prawidłowo wpisany do Insidera, zresztą, świadczą o tym kolejne buildy z Fast, które pojawiają się w aktualizacjach systemu,
  • resetowanie systemu czy przywracanie przez Windows Device Recovery Tool nie pomaga.

Jeżeli jesteście w kręgu Fast lub Release Preview / Slow i chcecie wykonać Hard Reset, uważajcie. Bo zresetowaniu telefonu wasze urządzenie może przestać pobierać najbardziej aktualne aplikacje, związane z danym kanałem Insider, np. najnowsze wersje Map.

Błąd ten w moim przypadku uniemożliwia właściwe testowanie telefonu w kanale Fast. Wszelkie nowe aktualizacje muszę wgrywać ręcznie. Ekipa Windows Insider nie jest świadoma nawet tego błędu, ale być może coś się zmieni, bo Brandon LeBlanc z Microsoftu zauważył mojego tweeta:

Odpowiedź została wysłana. Zobaczymy jaka będzie reakcja Microsoft (lub jej brak).

Czy w Waszym przypadku też występują problemy z pobieraniem właściwych aktualizacji aplikacji systemowych? Jeśli tak, dajcie znać w komentarzach.

Zachęcam do dodawania głosów poparcia i komentarzy do mojej opinii w Centrum Windows Insider, dotyczącej tego problemu:

https://aka.ms/Wfjf7n

Dziękuję odwiedzili ten post Sklep Microsoft może nie pobierać właściwych aktualizacji. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link