Advertisement

Skype zmienia się na lepsze. Microsoft zrozumiał swoje błędy.

Skype to kluczowy komunikator dla korporacji z Redmond. Z aplikacji korzystają setki milionów użytkowników, ale Microsoft w ostatnim czasie robił wszystko aby uszczuplić ilość osób aktywnie korzystających ze Skype’a. Wiadomość o wyłączeniu klasycznej wersji aplikacji była punktem kulminacyjnym i spowodowała ogromne niezadowolenie wśród wielu użytkowników. Wygląda na to, że Microsoft najgorsze ma już za sobą.

Klasyczny Skype pozostanie z użytkownikami na dłużej

Microsoft postanowił zmienić zdanie po fali negatywnych opinii po informacji dotyczącej wyłączenia klasycznej aplikacji Skype. Użytkownicy, którzy aktywnie korzystają z tej wersji argumentowali, że nowa, kolorowa wersja komunikatora nie posiada wielu funkcji i rozwiązań, z których do tej pory korzystali w klasycznej aplikacji. Co prawda Microsoft nie określił na jak długo przedłużył wsparcie dla klasycznego Skype’a, ale być może do momentu aż obie wersje komunikatorów zbliżą się do siebie funkcjonalnością.

Microsoft chce słuchać opinii użytkowników

To kolejna duża zmiana w podejściu Amerykanów do użytkowników. Do tej pory osoby korzystające ze Skype’a mogły zgłaszać swoje opinie wyłącznie z poziomu aplikacji. Microsoft wychodzi naprzeciw użytkownikom i uruchamia stronę, na której każdy może zgłosić swoją uwagę, sugestię lub błąd. Pozostali uczestnicy forum mogą głosować na opinie innych. W ten sposób zgłoszenia z najwyższą liczbą punktów są widoczne jako pierwsze, dzięki czemu Microsoft zobaczy od razu co należy wykonać w pierwszej kolejności. Swoje pomysły możecie zgłaszać na stronie Skype Feedback by UserVoice.

Zmiany w aplikacji

Microsoft w dalszym ciągu regularnie aktualizuje aplikacje dla systemów Android, iOS oraz Windows 10. Od dłuższego czasu dostępne są również aplikacje w wersji beta, gdzie użytkownicy jako pierwsi mogą sprawdzić najnowsze funkcje. Już wkrótce w aplikacji zadebiutuje dosyć użyteczna funkcja potwierdzenia przeczytania, dzięki której użytkownicy będą widzieć czy ich wiadomość została odczytana przez osoby uczestniczące w konwersacji.

Ponadto w niedługim czasie zostanie udostępniona funkcja dzielenia się ulubionymi piosenkami i utworami za pomocą dodatku Spotify. Na początku nowa funkcjonalność zostanie udostępniona w aplikacji Preview w Stanach Zjednoczonych a następnie w pozostałych regionach świata. Więcej informacji znajdziecie na stronie Microsoft Community.

Przedłużenie wsparcia dla klasycznej aplikacji Skype, stworzenie miejsca, gdzie użytkownicy mogą dzielić się swoimi pomysłami oraz dodawanie nowych funkcji do aplikacji to dobre decyzje Microsoft. Jeżeli ten pozytywny trend utrzyma się na dłużej to Amerykanie mają spore szanse w walce z konkurentami.

Źródło postu: https://msmobile.pl/skype-zmienia-sie-na-lepsze-microsoft-zrozumial-swoje-bledy