Advertisement

Sprawdzaj jakość powietrza w Twojej okolicy z aplikacją Airly

Rozpoczął się okres grzewczy i jak co roku wraca problem zanieczyszczenia powietrza. Smog czyli pył zawieszony to w ostatnim czasie jeden z poważniejszych problemów do rozwiązania nie tylko na terenie dużych miast takich jak Warszawa, Kraków, Katowice czy Poznań, ale również w wielu mniejszych miejscowościach. Kolejne miasta podejmują prace mające na celu zmniejszenie pyłu zawieszonego w powietrzu. Z aplikacją Airly dla systemów Android oraz iOS możecie w czasie rzeczywistym sprawdzać jakość powietrza w Waszej okolicy.

Firma Airly z Krakowa podjęła się budowy sieci sensorów na terenie całego kraju i udostępnianiu stanu jakości powietrza w czasie rzeczywistym za pomocą mapy online. Ich głównym celem jest zwiększenie naszej świadomości związanej z jakością powietrza co pozwoli na lepsze zidentyfikowanie źródeł problemów i ich dokładnej lokalizacji.

O aplikacji dowiedziałem się przez przypadek przeglądając informacje Urzędu Miasta Tychy. Okazało się, że w mieście pojawiło się 10 nowych czujników, które zostały dostarczone właśnie przez firmę Airly. Zainstalowałem aplikację o tej samej nazwie, dzięki czemu mam stały dostęp do informacji o stężeniu pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10 w powietrzu. Aplikacja posiada elegancki wygląd i prostą nawigację. Użytkownik może przeglądać mapę online i zapisywać wybrane lokalizacje. Ciekawą opcją jest wizualizacja jakości powietrza z ostatnich 24 godzin. W ten sposób możemy prześledzić stężenie pyłów w poszczególnych lokalizacjach godzina po godzinie. Kolorowe kropki w sposób czytelny informują nas o stanie powietrza. Dodatkowo możemy ustawić poziom stężenia, po przekroczeniu którego otrzymamy powiadomienie.

Więcej informacji o firmie Airly znajdziecie w tym miejscu. Aplikację możecie pobrać ze sklepu Google Play oraz App Store. Niestety producent nie udostępnił aplikacji dla systemu Windows 10.

Źródło postu: https://msmobile.pl/airly-smog-android-ios