Advertisement

Sticky Notes dostępne dla telefonów Android oraz iOS

Microsoft udostępnił odświeżoną wersję aplikacji Sticky Notes w systemie Windows 10 wraz z aktualizacją October 2018 Update. Nowa wersja aplikacji wprowadza kilka nowości takich jak możliwość ustawienia ciemnego motywu, formatowania tekstu notatek czy dodanie nowych animacji. Największą nowością jest jednak multiplatformowość, dzięki czemu notatki mogą być synchronizowane pomiędzy urządzeniami Android, iOS oraz Windows 10.

Microsoft zapowiedział nową funkcję synchronizacji pomiędzy urządzeniami już jakiś czas temu, ale dopiero w tym tygodniu trafiła do pierwszych użytkowników. Co ciekawe Sticky Notes w systemach Android oraz iOS nie jest osobną aplikacją a jest częścią notatnika OneNote. Jeżeli posiadacie telefon z zielonym robocikiem to już teraz możecie sprawdzić działanie synchronizacji samoprzylepnych karteczek pobierając wersję beta aplikacji OneNote ze sklepu Google Play.

Wykonałem test i synchronizacja notatek działa poprawnie. Stworzyłem kilka testowych notatek w systemie Windows 10 w aplikacji Sticky Notes. Przed rozpoczęciem testów upewnijcie, że posiadacie najnowszą wersję aplikacji oznaczoną numerem 3.0.180.0.

Następnie pobrałem wersję beta aplikacji OneNote dla Androida w wersji 16.0.11001.20017. Sticky Notes znajdują się na dolnym pasku nawigacyjnym. Po jego wybraniu zostały wyświetlone moje notatki stworzone w systemie Windows 10. Fioletowa notatka powstała w telefonie i tym samym pojawiła się od razu na moim komputerze.

Testy rozpoczęły się niedawno więc opisywana funkcja trafi do wszystkich użytkowników dopiero za jakiś czas. Niebawem możliwość testowania powinna zostać udostępniona również dla telefonów z systemem iOS. Dajcie znać jak oceniacie działanie Sticky Notes na Waszych urządzeniach.

Źródło: Windows Central

Źródło postu: https://msmobile.pl/sticky-notes-windows-10-android-ios-onenote