Advertisement

Fuchsia OS – system, który zastąpi Androida oraz Chrome OS

Fuchsia OS  – Wygląda na to, że jesteśmy coraz bliżej bardzo ważnego wydarzenia związanego z szeroko pojętym rynkiem mobilnym. Zanosi się na to, że Google rzeczywiście zrezygnuje z systemów Android oraz Chrome OS zastępując je nową, jedną platformą mającą z powodzeniem zarządzać pracą smartfonów, tabletów i laptopów.

Pierwsze informacje sugerujące taki obrót spraw pojawiały się już jakiś czas temu. Konkretów wciąż brakowało, niektórzy zaczęli zastanawiać się nawet, czy producent rzeczywiście coś podobnego planuje. Tak i wreszcie wiemy o nowym projekcie nieco więcej.

Nadchodzący system określany był wcześniej jako Andromeda, teraz mówi się o nim Fuchsia OS, ale nie można mieć 100% pewności, że taka będzie ostateczna nazwa. Nie ma za to wątpliwości, iż będzie to spora zmiana względem Androida oraz Chrome OS. Przede wszystkim dlatego, iż producent zrezygnował z Linuxa na rzecz autorskiego jądra Magenta. Kod źródłowy nadal ma być jednak otwarty.

Nie jest tajemnicą, że Fuchsia OS dopiero raczkuje. Na poniższym materiale wideo zobaczyć możecie jednak kilka ujęć prezentujących interfejs nowego systemu. Niech stanowi to przedsmak do kolejnych informacji, na które zapewne nie będziemy długo czekać.


Źródło: engadget, technewsky, youtube – Kyle Bradshaw

Dziękuję odwiedzili ten post system, który zastąpi Androida oraz Chrome OS. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link