Advertisement

Telefony Huawei P20 oraz P20 Pro zaprezentowane

Firma Huawei zaprezentowała podczas wczorajszej konferencji dwa nowe flagowce z systemem Android. Huawei P20 oraz Huawei P20 Pro imponują nie tylko wyglądem, ale także specyfikacjami technicznymi. Model z dopiskiem Pro otrzymał potrójny aparat, który w teście DxOMARK zdeklasował konkurencję w postaci telefonów Samsung Galaxy S9+, Google Pixel 2 czy iPhone X.

Huawei P20

Zaprojektowany z precyzją do pojedynczego piksela nowy ekran HUAWEI FullView RGBW ma przekątną 5,8 cala, dzięki czemu zapewnia jasny obraz, zużywając mniej energii. Bezramkowy czujnik odcisku palca z inteligentną nawigacją zamiast wirtualnego paska dostarcza dodatkowych informacji. Smartfon został wyposażony w procesor Kirin 970 z wbudowanym NPU.

HUAWEI P20 został wyposażony w podwójny aparat Leica. Kiedy przez imponująco szeroką przesłonę obiektywu w telefonie HUAWEI P20 przechodzi światło, trafia ono na duży czujnik obrazu o rozmiarze piksela 1,55 mikrometra. Oznacza to, że czujnik pochłania więcej światła, co z kolei pozwala uzyskać wyraźniejszy i bardziej szczegółowy obraz na zdjęciach robionych nawet przy słabym oświetleniu. W trybie nocnym stabilizacja obrazu HUAWEI oparta na sztucznej inteligencji pozwala na robienie niezwykle wyraźnych zdjęć z ręki w słabym oświetleniu. Koniec z taszczeniem statywu. Ponadto tryb nocny równoważy sceny o wysokim kontraście, zapewniając wyraźne ujęcia w każdych warunkach. Oparty na sztucznej inteligencji system fotograficzny telefonu HUAWEI P20 bazuje na chipsecie Kirin 970, który zapewnia liczne wyjątkowe dodatki i narzędzia zapewniające wyjątkowych wrażeń. Szczegółową specyfikację znajdziecie w tym miejscu.

Huawei P20 Pro

Model z dopiskiem Pro posiada większy wyświetlacz wykonany w technologii OLED o przekątnej 6.1″ oraz 6GB pamięci RAM. Jednak jego najmocniejszą stroną jest aparat z trzema obiektywami. Główny aparat posiada matrycę 40 MP (RGB, przysłona f/1.8), drugi monochromatyczny 20 MP (przysłona f/1.6) oraz trzeci teleobiektyw 8 MP (pięciokrotny zoom hybrydowy, przysłona f/2.4).

Dzięki kombinacji trzech obiektywów telefon P20 Pro zdeklasował konkurencję w testach DxOMARK jeżeli chodzi o jakość wykonywanych zdjęć i nagrywanych filmów. Uzyskał wynik lepszy aż o 10 punktów od drugiego na liście Samsunga Galaxy S9+. Podobnie jak model P20 telefon posiada w trybie nocnym stabilizację obrazu opartą na sztucznej inteligencji. Procesor to także Kirin 970 z wbudowanym NPU. Szczegółową specyfikację znajdziecie w tym miejscu.

Oba smartfony posiadają fabrycznie wgrany system Android 8.1 z nakładką EMUI w wersji 8.1. Huawei P20 jest dostępny w sklepach z elektroniką w cenie 2699 zł. Z kolei za model z dopiskiem Pro przyjdzie nam zapłacić aż 3699 zł.

Źródło: Huawei

Źródło postu: https://msmobile.pl/huawei-p20-pro