Advertisement

Tetris w nieco innym wydaniu – obracaj telefon, aby układać klocki

Zamień swój telefon w przenośny kontroler – tak oto jednym zdaniem można podsumować grę mxnTetris. Jeśli lubisz Tetrisa, ale jesteś już znudzony typowym sterowaniem za pomocą klawiatury lub dotyku, to ta gra jest w sam raz dla Ciebie. Weź swój telefon do ręki i poprzez wykonywanie odpowiednich gestów, steruj klockami na ekranie komputera lub telewizora.

Gra jest zupełnie darmowa i nie musisz wydać ani złotówki, aby w nią zagrać. Aby móc zagrać w tego odmienionego Tetrisa, potrzebujesz komputera z systemem Windows 8.1 lub nowszym oraz telefonu z systemem Windows Phone 8.1 lub nowszym. Jeśli jednak posiadasz telefon z systemem Android, to nic straconego, odpowiednią wersję możesz ściągnąć ze sklepu Google Play. Wystarczy tylko, abyś posiadał system w wersji przynajmniej 4.0.

Cała komunikacja odbywa się z użyciem sieci bezprzewodowej, co umożliwia rozgrywkę korzystając z dużego ekranu do wizualizacji gry ze znacznej odległości. Gra mxnTetris posiada system poziomów, który zwiększa się, gdy utrzymamy się w grze określoną ilość czasu. Jak w standardowym tetrisie za każdy skasowany pełny rząd otrzymasz punkty, których liczba będzie się zwiększać wraz z rosnącym poziomem.

Sterując gestami poprzez odpowiednie ruchy ręką możesz:

  • przesuwać klocki w prawo lub lewo,
  • obracać klocki w prawo lub lewo,
  • przyśpieszyć spadanie klocka(co dwie linie zamiast jednej),
  • natychmiastowo opuścić klocek na sam dół planszy.

Pełna instrukcja, jakie gesty trzeba zrobić telefonem w celu wykonania odpowiedniego ruchu, jest wyjaśniona w zakładce pomocy w aplikacji komputerowej. Jeśli na początek jest to dla Ciebie za trudne, możesz przełączyć się na tryb manualny i sterować grą poprzez naciskanie odpowiednich klawiszy na ekranie telefonu. Jeśli czułość telefonu jest dla Ciebie za niska lub za wysoka, możesz ją zmienić za pomocą suwaka czułości w aplikacji kontrolera.

Zdobądź jak najwięcej punktów i wygraj ze swoimi przyjaciółmi! 🙂

Dziękuję odwiedzili ten post Tetris w nieco innym wydaniu – obracaj telefon, aby układać klocki. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link