Advertisement

To nie żart. Messenger otrzymuje tryb nocny po wysłaniu emotki z półksiężycem

Facebook od dłuższego już czasu zapowiadał wprowadzenie trybu nocnego w aplikacji Messenger. Tryb ten nie jest jeszcze dostępny oficjalnie, ale właśnie odkryto prosty sposób na jego aktywację.

Nie da się ukryć, że ciemny motyw to jedna z tych funkcjonalności, o którą najczęściej proszę użytkownicy, nie tylko ci z amoledem na pokładzie. W wielu przypadkach, szczególnie wieczorem, obraz jest przyjemniejszy w odbiorze. Dobrze więc, że tryb ten zaczyna gościć w kolejnych popularnych aplikacjach.

W jaki sposób już teraz możemy włączyć tryb ciemny w Messengerze?

Wystarczy wysłać znajomemu emotkę z półksiężycem. Dostępna jest na zakładce z liściem, na czwartej karcie z emotkami. Wybieramy sam sierp księżyca (czyli ten bez oczu i ust). Po jego wysłaniu nasz ekran zostanie zasypany spadającymi księżycami i pojawi się komunikat o odblokowaniu trybu nocnego.

Teraz możemy już wejść w ustawienia kont i tuż pod naszym awatarem pojawi się nowy przełącznik. Brzmi jak internetowy żart z cyklu wyślij ikonkę słonia a wygrasz iPhone’a? Trochę tak, ale działa 🙂

Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie tryb nocny zagości już w oficjalnej wersji. Dodajmy też, że jest to wersja testowa i może nie obsługiwać wszystkich kart np. konwersacji na stronach firmowych.

Źródło postu: https://msmobile.pl/to-nie-zart-messenger-otrzymuje-tryb-nocny-po-wyslaniu-emotki-z-polksiezycem