Advertisement

Twitter przestaje działać w starszych wersjach systemu Windows

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Twitter przestał działać w starszych wersjach systemów Windows. Aplikacja została wyłączona wraz z początkiem tego miesiąca i dotknęła użytkowników korzystających ze starszych wersji systemów Windows, Windows Phone oraz Windows 10 Mobile.

Po lewej Twitter w wersji UWP a po prawej PWA

Pod koniec marca Twitter udostępnił nową wersję aplikacji wykonaną w standardzie PWA przy okazji informując, że wszystkie poprzednie wersje przestaną działać 1 czerwca tego roku. Aby móc w dalszym ciągu korzystać z aplikacji Twitter należy zaktualizować system Windows do wersji Creators Update (1703, kompilacje 15063) lub nowszej. We wszystkich poprzednich wersjach systemu Windows aplikacja przestaje działać wyświetlając komunikat o treści Could not authenticate you.

Po wgraniu wymaganej wersji systemu aplikacja Twitter zostanie automatycznie zaktualizowana do wersji PWA. Niestety osoby korzystające ze starszych telefonów oraz komputerów, które nie zostały dopuszczone do nowszych aktualizacji systemu Windows nie będą mogli korzystać z oficjalnego klienta aplikacji Twitter. W takim wypadku pozostaje skorzystać z klientów aplikacji firm trzecich lub poszukać nieoficjalnych sposobów na podniesienie wersji systemu.

Aplikacja PWA jest stale rozwijana i funkcjonalnością zbliża się do poprzedniej wersji UWP. Użytkownicy korzystający z systemu Windows 10 Mobile nie będą mogli skorzystać ze wszystkich funkcjonalności jak np. wypychanych powiadomień ze względu na ograniczenia mobilnej dziesiątki.

Dziękuję Tomasz Milewski za wskazówkę!

Źródło postu: https://msmobile.pl/twitter-could-not-authenticate-you-windows