Advertisement

Twitter udostępnia pierwszą aktualizację aplikacji PWA dla wszystkich systemów

Twitter udostępnił aktualizację dla swojej aplikacji PWA a to oznacza, że nowa wersja jest dostępna dla wszystkich wspieranych systemów w tym samym czasie bez konieczności podejmowania żadnych kroków przez użytkownika. Aplikacje Progressive Web Apps to strony internetowe, które zostały wykonane zgodnie z wytycznymi Google. Twitter to jedna z pierwszych tego typu aplikacji, która pojawiła się w sklepie Microsoft Store.

Windows 10 począwszy od wersji Spring Creators Update będzie traktował aplikacje PWA jako natywne aplikacje systemowe. Aplikacje będą w dalszym ciągu otwierane w oknie przeglądarki Microsoft Edge, ale dodatkowe funkcje takie jak obsługa powiadomień czy szybkość działania wraz z usuniętym paskiem adresu spowodują, że użytkownik nie będzie w stanie odróżnić natywnej aplikacji od tej przygotowanej w standardzie PWA.

Najnowsza wersja w końcu usunęła irytującą prośbę o ocenę przy każdym jej uruchomieniu. Problem ten dotyczył sporej części użytkowników. Poprawiono również wyskakujące okienko z informacją o polityce cookies, która w poprzedniej wersji pojawiała się ponownie pomimo jej zatwierdzenia. Dodano również możliwość wklejania obrazów bezpośrednio ze schowka do tweeta. Aktualizacja aplikacji Twitter Lite w wersji PWA jest dostępna dla wszystkich w tym samym czasie bez konieczności przeprowadzania aktualizacji.

Aplikacje PWA to szereg korzyści. Po pierwsze wszyscy użytkownicy niezależnie od używanego systemu otrzymują nowe funkcje i możliwości w tym samym czasie. Jest to możliwe dzięki temu, że progresywne aplikacje nie są pisane pod konkretny system a są zgodne ze standardem PWA, który jest obsługiwany przez systemy Android, Windows 10 oraz iOS. Należy jednak pamiętać, że pełna obsługa tego typu aplikacji będzie dostępna w Windows 10 dopiero w zbliżającej się wiosennej aktualizacji o nazwie Spring Creators Update. Po aktualizacji systemu Windows 10 do najnowszej wersji aplikacja Twitter będzie dostępna w sklepie, ale jej aktualizacje będą dostarczane poza nim. Użytkownik nie będzie wiedział kiedy otrzyma aktualizację ponieważ będzie ona udostępniana wyłącznie po stronie serwera.

Jeżeli korzystacie z systemu Android w wersji 7 lub nowszego to już teraz możecie zainstalować aplikację Twitter otwierając przeglądarkę Chrome, wpisując adres https://mobile.twitter.com a następnie wybierając z menu opcję Dodaj do ekranu głównego. W ten sposób zainstalujecie aplikację, która będzie otrzymywać aktualizacje bez konieczności odwiedzania sklepu Google Play.

Źródło: Windows Latest

Źródło postu: https://msmobile.pl/twitter-udostepnia-pierwsza-aktualizacje-aplikacji-pwa-dla-wszystkich-systemow