Advertisement

Windows 10 Mobile Build 15055 dostępny w szybkim kręgu Insider

Wczoraj informowaliśmy Was o udostępnieniu nowego buildu RS2 15051, a dzisiaj o 19:00 Dona Sarkar zrobiła nam kolejną niespodziankę. Microsoft udostępnił kolejny build testowy Creators Update z numerem 15055 zarówno dla PC jak i Mobile.

Zmiany, ulepszenia i poprawki dotyczą głównie wersji PC, przy czym na komputery stacjonarne nie był dostępny poprzedni build testowy. Zmiany dla mobile obejmują:

  • Naprawiono błąd z poprzednich buildów, w którym poziom głośności przestawał działać w sytuacji gdy podczas słuchania muzyki w Groove zmieniono wyjście audio np. na słuchawki.
  • Poprawiono stabilność rozpoznawania mowy naprawiając błąd Cortany, która niespodziewanie przestawała działać wskazując na błąd połączenia.
  • Naprawiono błąd, polegający na braku działania Cortany przy tworzeniu zadań w kilku partiach np. tworzenia przypomnienia w kilku oddzielnych częściach a nie w jednym zdaniu.
  • Inne: w informacjach zmieniono numer wersji z 1607 na 1703.

Znane błędy na Mobile:

  • Odkryliśmy błąd, który powoduje, że zadania w tle nie działają tak jak powinny. Dotyczy to synchronizacji zdjęć z aparatu w OneDrive. Prosimy o uważne sprawdzenie czy wasze zdjęcia zsynchronizowały się w ostatnich buildach. Znamy już rozwiązanie tego problemu i udostępnimy je w następnym buildzie w przyszłym tygodniu.
  • Jeśli telefon ulegnie niespodziewanemu resetowi, w pewnych sytuacjach możecie stracić historię wykonanych połączeń, smsów i e-maili. Aktywnie pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu. Jeśli uważacie, że dotknął Was ten problem, zgłaszajcie go w Centrum Opinii. (Ten sam błąd występuje w buildzie 15051).
  • W aktualnym buildzie występuje błąd, który może powodować nieuruchamianie się części aplikacji np. Sklepu. Niestety nie da się tego obejść resetując aplikacje. Błąd ten nie pozwala również na pobranie aktualizacji aplikacji w Sklepie, jeżeli Sklep uda się uruchomić. Błąd ten zostanie naprawiony w kolejnym buildzie.
  • Paczki z mową nadal mogą być niedostępne do pobrania.
  • Część użytkowników informuje nas o błędzie, w którym strony internetowe cały czas przeładowują się i odświeżają, szczególnie w środku przeglądania danej strony w Microsoft Edge. Pracujemy nad tym.

Zapraszamy do testowania!

Źródło: Microsoft

Dziękuję odwiedzili ten post Windows 10 Mobile Build 15055 dostępny w szybkim kręgu Insider. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link