Advertisement

Windows 10 Mobile Build 15204 dostępny w szybkim kręgu Insider

Microsoft udostępnił dzisiaj pierwszą kompilację Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 3 dla uczestników programu Windows Insider zapisanych do szybkiego kręgu. Już teraz możecie zaktualizować Wasze telefony do najnowszej wersji o numerze Build 15204. Zapraszam do zapoznania się z pełną listą poprawek oraz znanych błędów.

Microsoft udostępnił dzisiaj również nową kompilację dla komputerów o numerze Build 16176. Dlaczego zatem telefony otrzymały dużo niższą wersję niż komputery? Na to pytanie odpowiedziała Dona Sarkar w oficjalnym wpisie na blogu:

We are also releasing Windows 10 Mobile Insider Preview Build 15204 to Insiders in the Fast ring. As we release new builds from our Development Branch for PC, we will also be doing the same for Windows 10 Mobile just like we have been in the past. However, Windows Insiders will likely notice some minor differences. The biggest difference being that the build number and branch won’t match the builds we will be releasing for PC. This is a result of more work we’re doing to converge code into OneCore – the heart of Windows across PC, tablet, phone, IoT, HoloLens, Xbox and more as we continue to develop new improvements for Windows 10 Mobile and our enterprise customers.

Z powyższej informacji wynika, że zarówno numeracje kompilacji jak i rozgałęzienie systemu będzie inne niż te, które jest udostępniane dla komputerów. Microsoft prowadzi zintensyfikowane prace nad wspólnym jądrem systemu OneCore i stąd opisane w poprzednim zdaniu rozbieżności. Podejrzewam, że w momencie kiedy OneCore zostanie dopracowany numeracja i rozgałęzienie obu systemów zrówna się do jednego poziomu.

Przy okazji Microsoft podał listę telefonów, które zostaną dopuszczone do oficjalnej aktualizacji Creators Update oraz do dalszych testów rozgałęzienia Redstone 3:

Lista telefonów dopuszczonych do aktualizacji Windows 10 Mobile Creators Update

Poniżej przedstawiam zmiany, poprawki oraz znane błędy w najnowszej kompilacji Build 15204 dla telefonów.

Zmiany, ulepszenia i poprawki:

  • Dodano nową stronę z ustawieniami prywatności do Windows 10 Mobile OOBE, która pozwala na szybkie i efektywne wprowadzanie wspólnych zmian w ustawieniach prywatności w trakcie pierwszej konfiguracji urządzenia lub po przeprowadzeniu aktualizacji. Więcej informacji znajduje się w tym wpisie na stronie Microsoft.
  • Poprawiono błąd z klawiaturą, która czasami nie pojawiała się w trakcie wprowadzania tekstu w przeglądarce Microsoft Edge.

Znane błędy:

  • Uczestnicy programu Insider, którzy zaktualizowali telefon ze starszej wersji niż 150xx do tej kompilacji nie będą mogli otworzyć strony z ustawieniami Bluetooth.
  • Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że strony w przeglądarce Microsoft Edge stale się przeładowują lub odświeżają przeważnie w momencie przewijania.
  • Może wystąpić problem z przeglądarką Microsoft Edge po otwarciu nowych okien.
  • Funkcja Continuum może przestać działać kiedy telefon HP Elite x3 zakończy sesje.
  • Funkcja Continuum zawiesza się lub niepoprawnie wyświetla po rozłączeniu na telefonach takich jak np. Lumia 950.
  • Wyświetlacz telefonu może pozostać wyłączony po odłączeniu od stacji dokującej po ustawionym okresie czasu.

Dajcie znać czy zaktualizowaliście Wasze telefony do najnowszej wersji oraz jakie są Wasze pierwsze wrażenia.

Źródło: Microsoft

Dziękuję odwiedzili ten post Windows 10 Mobile Build 15204 dostępny w szybkim kręgu Insider. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link