Advertisement

Windows 10 Mobile ma 10.9% rynkowych udziałów… wśród modeli z mobilnymi okienkami

Windows 10 Mobile

Od premiery systemu Windows 10 Mobile minęło już sporo czasu. Początkowo zapewniano, że udostępniony zostanie on na wszystkich smartfonach z mobilnymi okienkami, później się z tego jednak wycofano. Dodając do tego wcale nie tak szybkie tempo aktualizacji mamy do czynienia z mało pochlebnym dla producenta efektem.

Opublikowane zostały dane przedstawiające rynkowe udziały poszczególnych odsłon systemu firmy Microsoft. Nie wyglądają one szczególnie optymistycznie, ponieważ przywoływany Windows 10 Mobile ma 10.9% rynkowych udziałów, oczywiście tylko wśród modeli z mobilnymi okienkami, a nie ogólnie w sektorze mobilnym.

Windows 10 Mobile statystyki

W analizę zagłębiono się nieco bardziej. W efekcie możemy też zobaczyć, które smartfony w największym stopniu odpowiadają za to, że Windows 10 Mobile w ogóle do takiego wyniku dobił.

Windows 10 Mobile statystyki smartfony

Jest to kwestia o tyle interesująca, iż ostatnio podobny wynik osiągnął Android 6.0 Marshmallow. Jak widać, Microsoft nie jest w stanie wypracować lepszych rezultatów.

Źródło: mspoweruser, phonearena

Dziękuję odwiedzili ten post Windows 10 Mobile ma 10.9% rynkowych udziałów… wśród modeli z mobilnymi okienkami. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link