Advertisement

Windows 10 Mobile z CShell działa również na telefonie Lumia 950 XL

Kilka dni temu Microsoft przez przypadek udostępnił wewnętrzną kompilację Build 16212 z powłoką CShell dla telefonów zapisanych do programu Windows Insider. W zdecydowanej większości wgranie wadliwej kompilacji powodowało pętlę restartów na telefonach użytkowników. Nową wersję systemu mimo wszystko udało się wgrać redaktorowi WindowsCentral do telefonu HP Elite x3 i jak się teraz okazuje działa ona również poprawnie na modelu Lumia 950 XL.

Pierwsze informacje o powłoce CShell w telefonie HP Elite x3 opisaliśmy w tym artykule. Teraz włoski portal Aggiornamenti Lumia poinformował, że kompilacja Build 16212 działa poprawnie również na telefonie Lumia 950 XL. Jak się okazuje nie jest to pełna wersja systemu Windows 10 a w dalszym ciągu system Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 3. Dzięki powłoce CShell w systemie pojawiło się sporo nowości, które są spowodowane w głównej mierze unifikacją wyglądu oraz funkcjonalności systemu na wszystkich urządzeniach.

Nowości, które pojawiły się w nowej kompilacji opisałem w poprzednim artykule. W skrócie nowa wersja systemu to możliwość ustawienia dużego kafelka, kontekstowe menu dla kafelków z możliwością wyłączania dynamicznych animacji, poziomy ekran startowy, centrum powiadomień znane z komputerów, możliwość uruchomienia kilku aplikacji w trybie Continuum, odświeżona klawiatura oraz lepsze rozpoznawanie wprowadzanego tekstu. Z pewnością nie są to wszystkie nowości a jedynie te, które udało się testującym zauważyć w trakcie testów.

W dalszym ciągu nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Microsoft zdecyduje się udostępnić nowe kompilacje dla obecnych telefonów. Możliwość uruchomienia nowej wersji systemu na telefonach HP Elite x3 oraz Lumia 950 XL nie oznacza tym samym, że system będzie dostępny dla tych urządzeń. Pojawiają się już pierwsze plotki, że Amerykanie przygotowują się do udostępnienia testowych kompilacji z powłoką CShell dla uczestników programu Windows Insider, jednak na tę chwilę nie są to potwierdzone informacje. Wideo z działania systemu Windows 10 Mobile z CShell możecie zobaczyć w tym artykule.

Czy Microsoft zdecyduje się na udostępnienie testowych kompilacji z powłoką CShell dla uczestników programu Windows Insider? Czy wybrane telefony otrzymają we wrześniu oficjalną aktualizację Fall Creators Update z opisywanymi nowościami? Jakie jest Wasze zdanie?

Źródło: AggiornamentiLumia via OnMSFT

Dziękuję odwiedzili ten post Windows 10 Mobile z CShell działa również na telefonie Lumia 950 XL. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link