Advertisement

Wybudzanie dwukrotnym stuknięciem już dostępne dla telefonu Lumia 650

Lumia 650

Długo oczekiwana funkcja wybudzania telefonu za pomocą dwukrotnego stuknięcia w wyświetlacz jest już dostępna dla modelu Lumia 650. Stało się to możliwe, dzięki nowej wersji oprogramowania układowego. Na tę chwilę nową wersję oprogramowania możecie pobrać wyłącznie za pomocą aplikacji komputerowej Windows Device Recovery Tool.

Naciśnij dwukrotnie aby wznowić działanie telefonu

Niestety Microsoft nie udostępnił jeszcze listy zmian i poprawek jakie wprowadził do najnowszej wersji, ale już teraz wiadomo, że aktualizacja oprogramowania wprowadza funkcję wybudzania telefonu za pomocą dwukrotnego stuknięcia w wyświetlacz. Z pewnością lista zmian jest dłuższa, ale na pełną listę będziemy musieli poczekać. Nowa wersja oprogramowania posiada numer 01078.00042.16352.500xx.

Nowe oprogramowanie nie jest dostępne z poziomu telefonu (OTA) i jeżeli jesteście zainteresowani to musicie skorzystać z aplikacji komputerowej Windows Device Recovery Tool. Pamiętajcie, że aplikacja wymaże całą zawartość telefonu oraz przywróci system w wersji Build 10586 w Waszych telefonach. Zapewne aktualizacja pojawi się również w ciągu kilku kolejnych dni jako OTA czyli będzie dostępna z poziomu telefonu. Jeżeli więc chcecie zachować całą zawartość telefonu to warto zaczekać kilka dni. Przypominam, że uczestnicy programu Windows Insider również otrzymają aktualizację w tym samym czasie co posiadacze oficjalnej wersji systemu ponieważ aktualizacje oprogramowania układowego są niezależne od wersji systemu operacyjnego oraz ustawionego kręgu Windows Insider.

Jak włączyć funkcję wybudzania dwukrotnym stuknięciem?

  • Sposób 1. Przejdź kolejno do: Ustawienia > Personalizacja > Ekran blokady i włącz opcję Naciśnij dwukrotnie, aby wznowić działanie telefonu.
  • Sposób 2. Przejdź kolejno do: Ustawienia > Dodatki > Dotyk i włącz opcję Wybudź telefon, gdy dwukrotnie stuknę w ekran.

Jak tylko pojawi się pełna lista zmian i poprawek to dopiszę ją do artykułu. Poinformuję Was również w osobnym artykule o dostępności aktualizacji z poziomu Waszych telefonów. Dajcie znać czy zdecydowaliście się na wgranie nowego oprogramowania z pomocą aplikacji WDRT i czy funkcja wybudzania działa prawidłowo.

Źródło: WindowsCentral

Dziękuję odwiedzili ten post Wybudzanie dwukrotnym stuknięciem już dostępne dla telefonu Lumia 650. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link