Advertisement

Wystartowała aktualizacja Android 9 czyli Android Pie

Android P otrzymał dzisiaj oficjalną nazwę. Niektóre portale podejrzewały, że nowa wersja systemu Google będzie nosić nazwę Android Pistachio. Nic bardziej mylnego. Nowa odsłona systemu to Android Pie z numerkiem 9. Aktualizacja jest już dostępna dla smartfonów Pixel pierwszej oraz drugiej generacji. W kolejnych miesiącach aktualizacja trafi do kolejnych telefonów, które uczestniczyły w testach systemu Android P oraz należą do programu Android One.

Android P to od dzisiaj Android Pie

Android Pie jest już dostępny do pobrania na telefonach Google Pixel, Pixel XL, Pixel 2 oraz Pixel XL 2. Jesienią aktualizację otrzymają kolejne smartfony, które uczestniczyły w testach nowej wersji systemu. Są to następujące modele: Essential Phone, Nokia 7 Plus, OnePlus 6, Oppo R15 Pro, Sony Xperia XZ2, Vivo X21UD, Vivo X21 oraz Xiaomi Mi Mix 2S. Słuchawki z programu Android One również nie zostaną pominięte i powinny otrzymać ciasto jeszcze przed końcem roku. Do tej grupy należą następujące modele: Xiaomi Mi A1, Xiaomi Mi A2, Xiaomi Mi A2 Lite, BQ Aquaris X2, BQ Aquaris X2 Pro, Nokia 6, Nokia 8 Sirocco oraz Moto X4.

Google Pixel 2 XL

Sytuacja pozostałych producentów takich jak Asus, Huawei, Samsung, czy Sony z pewnością będzie wyglądać podobnie jak w przypadku poprzednich aktualizacji. Dla przykładu galaktyczne flagowce otrzymały aktualizację Oreo po wielu miesiącach od oficjalnej premiery. W ostatnim czasie Koreańczycy przyspieszyli i regularnie udostępniają comiesięczne poprawki zabezpieczeń, ale czy w przypadku dużej aktualizacji również wykażą się takim refleksem to okaże się dopiero za jakiś czas.

Część producentów zrezygnuje z rozwoju aktualizacji dla starszych telefonów co spowoduje, że gros słuchawek w ogóle nie zobaczy aktualizacji Android Pie. W nieco lepszej sytuacji znajdują się posiadacze telefonów należących do programu Android Enterprise Recommended, ponieważ urządzenia zapisane do programu mają gwarancję dwóch dużych aktualizacji systemu Android. Jeżeli pierwszą dużą aktualizacją był Android Oreo to z całą pewnością otrzymacie także Android Pie. Niestety w wymaganiach programu nie zostały podane ramy czasowe a to może oznaczać, że nieprędko ujrzycie nową wersję systemu.

Więcej informacji o aktualizacji oraz nowościach, jakie zobaczymy w najnowszej odsłonie systemu Android, znajdziecie na stronie Google.

Źródło postu: https://msmobile.pl/premiera-android-pie