Advertisement

Wysyłanie wiadomości SMS przez Skype z telefonu i komputera dostępne dla wszystkich z Windows 10

Kilka tygodniu temu informowaliśmy, że Microsoft testuje nową funkcjonalność jaką jest wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS przez Skype zarówno na komputerze jak i telefonie z Windows 10. Opcja ta była początkowo dostępna dla uczestników programu Windows Insider i to oni jako pierwsi mogli skorzystać z tej opcji.

Od dzisiaj, po aktualizacji aplikacji Skype Preview funkcja wysyłania SMSów dostępna jest już dla wszystkich posiadaczy telefonów i PC z Windows 10. Co należy zrobić aby z niej skorzystać:

  • musimy posiadać telefon i PC z systemem Windows 10 z sierpniową aktualizacją Anniversary Update,
  • musimy zainstalować aplikację Skype Preview, pobierzecie ją z tego linku > Skype Preview.

Jeżeli spełniamy oba wymagania, należy wejść do ustawień aplikacji Skype na PC i w telefonie i aktywować opcję wysyłania SMSów. Z menu aplikacji wybieramy Ustawienia i szukamy opcji Wiadomości SMS, tu należy kliknąć na przycisk zmieniający domyślną aplikację SMS w telefonie na Skype.  Podobnie robimy na PC, tam w Ustawieniach klikamy na opcję, która włącza obsługę SMS i synchronizację kontaktów z telefonu. To wszytko, od teraz każdy SMS przysłany na telefon będzie otwierany w aplikacji Skype i synchronizowany również z PC.

wp_ss_20160916_0011 skype-pc

Zachęcamy do przetestowania nowej funkcji i dzielenia się wrażeniami i spostrzeżeniami w komentarzach. W redakcji dwie osoby korzystają z tej opcji od pierwszych jej chwil w programie insider i jest ona na tyle ciekawa, że używamy jej dalej. Dajcie znać czy wam przypadła do gustu.

Pobierz Skype Preview na PC i telefon

Dziękuję odwiedzili ten post Wysyłanie wiadomości SMS przez Skype z telefonu i komputera dostępne dla wszystkich z Windows 10. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link