Advertisement

Zdalne zniszczenie smartfona z Androidem może stać się faktem

timthumb

Urządzenia mobilne są dla nas niezwykle cenne. Nie tylko z powodu ich wysokiej niekiedy wartości pieniężnej, ale również z racji tego, iż przechowujemy na nich mnóstwo danych. Kradzież smartfona czy tabletu to zatem duży cios. Google chce wprowadzić rozwiązanie, w wyniku którego złodziejowi nowy sprzęt do niczego się nie przyda.

Oczywiście pewne kroki podejmować możemy już teraz. Urządzenie mobilne można zdalnie odszukać, zablokować lub wymazać z niego dane. Całości wciąż jednak daleko do doskonałości i niektórym zapewne to nie wystarcza. Jeśli brak już nadziei na odzyskanie sprzętu, dlaczego nie sprawić złodziejowi bardziej niemiłej niespodzianki w postaci zniszczenia urządzenia?

W bazie AOSP (Android Open Source Project) dostrzeżono zapisy sugerujące, iż planowane jest wdrożenia takiej opcji. Są to naturalnie wstępne informacje i droga do realizacji założeń może być dość daleka. Brakuje też szczegółów, ale idea jest taka, aby po skorzystaniu z omawianej opcji smartfona czy tabletu nie dało się naprawić.

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Skorzystalibyście z niego w przypadku utraty swojego urządzenia?

Źródło: phonearena, androidbeat

Dziękuję odwiedzili ten post Zdalne zniszczenie smartfona z Androidem może stać się faktem. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link