Advertisement

Zdjęcia Google zostają zaktualizowane do wersji PWA

Wraz z dzisiejszą aktualizacją usługa Zdjęcia Google zmieniła się w aplikację PWA. To oznacza, że Google udostępnia swoją aplikację dla wszystkich systemów obsługujących progresywne aplikacje. Użytkownicy urządzeń typu Chromebook oraz Windows 10 już teraz mogą zainstalować Zdjęcia na swoich komputerach.

Dzięki aplikacjom PWA użytkownicy mogą korzystać zawsze z aktualnych wersji bez względu na posiadany system. Progresywne aplikacje są w dalszym ciągu w trakcie intensywnego rozwoju jednak już teraz posiadacze systemów Android oraz Windows 10 mogą korzystać z możliwości jakie oferują. Co prawda aplikacja Zdjęcia nie trafiła do sklepu Microsoft Store, ale użytkownicy mogą ją zainstalować z poziomu przeglądarki Chrome w wersji 66 (lub nowszej). Wystarczy wejść na stronę photos.google.com a następnie wybrać z Menu (trzy kropki w prawym górnym rogu) opcję Zainstaluj aplikację. Aplikację możecie również zainstalować na telefonach z systemem Android jednak w tym wypadku nie ma takiej potrzeby ponieważ dostępna jest natywna aplikacja od Google.

Google planuje udostępnić również pozostałe aplikacje takie jak Gmail, wyszukiwarka Google oraz Maps Go. Więcej informacji o aplikacjach PWA znajdziecie w tym artykule.

Źródło: MSPoweruser

Źródło postu: https://msmobile.pl/zdjecia-google-pwa