Advertisement

Zmień rejestr i zyskaj większą czułość wyświetlacza w Lumii 950 oraz 950 XL

Sensitive touch czyli zwiększona czułość wyświetlacza na dotyk to funkcja znana jeszcze z czasów telefonów Lumia z systemem Windows Phone 8.1. Dzięki niej użytkownicy mogli obsługiwać telefon np. w rękawiczkach. Microsoft nigdy nie wprowadził tej funkcji do flagowych telefonów Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Jak się okazuje oba smartfony posiadają możliwości sprzętowe, aby obsługiwać tę funkcję. Wystarczy dodać odpowiednią wartość w rejestrze żeby móc skorzystać ze zwiększonej czułości wyświetlacza.

Po dodaniu odpowiednich wartości w rejestrze systemowym pojawi się w ustawieniach telefonu dodatkowa opcja Ekran dotykowy możesz obsługiwać w większości rodzajów rękawiczek. Sprawdziłem i funkcja działa poprawnie. Jeżeli nie jesteście biegli w odblokowywaniu telefonu oraz zmianach w rejestrze to cała operacja może kosztować Was sporo nerwów i czasu. Jeżeli jednak zależy Wam na dodatkowej funkcji to zapraszam do dalszej części artykułu.

Pamiętajcie, że wszystkie poniższe czynności wykonujecie na własną odpowiedzialność. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne problemy powstałe w wyniku skorzystania z poniższej instrukcji.

 

Dla kogo przeznaczona jest poniższa instrukcja?

Instrukcja powstała telefonów Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Do przeprowadzenia zmian w rejestrze trzeba będzie odblokować telefon, dlatego proces ten podzielony został na dwa etapy. Całość może zająć nawet do 30 minut.

Etap 1 – odblokowanie telefonu 950 oraz 950 XL

Wymagane pliki do odblokowania telefonu

 1. Pliki z paczki vcregUWP_1.7+dependencies.zip z plikami można pobrać z forum xdadevelopers:
  1. vcreg10_1.7.0.0_arm_Debug.appxbundle
  2. Microsoft.NET.CoreRuntime.1.0.appx
  3. Microsoft.VCLibs.ARM.Debug.14.00.appx
 2. Dodatkowe pliki z paczki ndtk_acer_services.zip do pobrania z tego samego miejsca co powyżej:
  1. acer.service.acersystemservice.spkg
  2. NdtkSvc.dll
  3. newndtksvc.dll

Jak odblokować telefon?

 1. Ustaw tryb dewelopera w telefonie. Aby to zrobić przejdź kolejno do: Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia > Dla deweloperów i ustaw Tryb dewelopera.
 2. Zainstaluj w pierwszej kolejności rozszerzenia: Microsoft.NET.CoreRuntime.1.0.appx oraz Microsoft.VCLibs.ARM.Debug.14.00.appx.
 3. Zainstaluj plik vcreg10_1.7.0.0_arm_Debug.appxbundle.
 4. Na liście aplikacji pojawi się aplikacja vcreg10. Uruchom ją i z dolnego menu wybierz opcję x50 series Unlock. W tym momencie pojawi się błąd związany z brakiem usługi acer.
 5. Kliknij w opcję Step 1 i pojawi się powiadomienie o konieczności instalacji usługi acer oraz przekopiowaniu plików z rozszerzeniem dll do pamięci telefonu.
 6. Aby zainstalować usługę acer należy podłączyć telefon do komputera i zainstalować aplikację WP-tools z tego odnośnika. Teraz za pomocą aplikacji iutool, która została zainstalowana wraz z WP-tools należy przekopiować plik acer.service.acersystemservice.spkg do telefonu. Aplikacja iutool nie jest widoczna na liście zainstalowanych aplikacji. Aby zainstalować plik w telefonie należy uruchomić Wiersz poleceń w komputerze w trybie administratora i wpisać odpowiednią komendę:
  1. Uruchom Wiersz poleceń (wpisz słowo cmd w wyszukiwarce), naciśnij prawym klawiszem myszy i wybierz opcję Uruchom jako administrator.
  2. Wpisz komendę upewniając się, że ścieżki dostępu są prawidłowe:
   „C:Program Files (x86)Windows Kits10Toolsbini386iutool.exe” -v -p „C:acer.service.acersystemservice.spkg”
   (w poniższym przykładzie plik acer.service.acersystemservice.spkg został wgrany bezpośrednio na dysk D)
  3. Telefon wyłączy się i na ekranie pojawią się charakterystyczne koła zębate. Telefon zainstaluje usługę i włączy się ponownie.
 7. Po ponownym uruchomieniu telefonu przekopiuj pliki NdtkSvc.dll oraz newndtksvc.dll do dokumentów w pamięci telefonu korzystając z kabla USB.
 8. Uruchom ponownie aplikację, wybierz opcję x50 series Unlock i kliknij w Step 2. Postępuj zgodnie z instrukcją.
 9. Uruchom ponownie aplikację, wybierz opcję x50 series Unlock i kliknij w Step 3. Postępuj zgodnie z instrukcją.
 10. Uruchom ponownie aplikację, wybierz opcję x50 series Unlock i zaznacz opcję Live Interop/Capability Unlock.

 

Etap 2 – zmiany w rejestrze 950 oraz 950 XL

Wymagane pliki do zmiany rejestru

 1. Interop Tools. Pobierz aplikację w wersji Preview ze sklepu Windows. Do instalacji wymagany jest system w wersji minimum Anniversary Update (kompilacja 14393).
 2. Rozszerzenia. Aplikacja Interop Tools wymaga dodatkowych rozszerzeń. Przejdź na stronę MEGA, pobierz rozszerzenia i zainstaluj je w telefonie uprzednio ustawiając tryb dewelopera (Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Dla deweloperów > Tryb dewelopera). Na stronie znajduje się sporo plików, ale pobieramy wyłącznie dwa poniższe rozszerzenia. Po instalacji powinny pojawić się nowe pozycje na liście wszystkich aplikacji.
  • InteropTools.Providers.Registry.NDTKProvider.App_1.0.3.0_arm.appxbundle
  • InteropTools.Providers.Registry.RegistryRTProvider.App_1.0.4.0_x86_x64_arm.appxbundle

Procedura zmiany rejestru na model Lumia 950 XL Dual SIM

 1. Uruchom aplikację Interop Tools i wybierz opcję THIS DEVICE (THROUG PROVIDER EXTENSIONS) a na następnym ekranie wybierz opcję Select the best provider automatically i kliknij OK.
 2. Za pomocą menu (lewy górny róg) wybierz opcję Registry a następnie Registry Browser.
 3. Przejdź kolejno do: HKEY_LOCAL_MACHINE (HKLM) > SYSTEM > TOUCH > Settings i dodaj wartość:
  • Registry Value Name: Normal
  • ImprovedTouchSupported
  • Registry Value Type: Integer (RED_DWORD)
  • Registry Value Data: 1
 4. Tę samą wartość należy dodać do: HKEY_LOCAL_MACHINE (HKLM) > SYSTEM > TOUCH > Settings > FF.

Jeżeli udało Wam się dotrwać do końca instrukcji to możecie cieszyć się nową opcją w ustawieniach dotyku w Waszych telefonach Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Dajcie znać czy zdecydowaliście się na dodanie nowej funkcjonalności. Pamiętajcie, że czynność wykonujecie na własną odpowiedzialność. Ewentualne błędy lub problemy w trakcie wykonywania instrukcji zostały opisane na stronie xdadevelopers w poniższym odnośniku.

Źródło: Reddit, xdadevelopers

Dziękuję odwiedzili ten post Zmień rejestr i zyskaj większą czułość wyświetlacza w Lumii 950 oraz 950 XL. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link